Dlaczego nie?

Dlaczego nie?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

finanse (24)Wielu ludzi marzy o własnym sklepie, a jeżeli nawet nie o sklepie to o tym, żeby być sobie samemu szefem. Mimo to niewielu z nich decyduje się na podjęcie tego kroku, zrezygnowanie z pracy na etacie i założenie własnej działalności. Dlaczego?

Przede wszystkim dlatego, że na własny biznes trzeba mieć pomysł. Trzeba mieć plan jego rozwoju, orientować się w rynku, określić przybliżone zyski i wydatki. Sama chęć nie wystarcza – ten krok trzeba dokładnie przemyśleć. Świat jest pełen przedsiębiorców bez pomysłu, których finanse wskutek nieodpowiedzialnego działania zaczęły wyglądać tak beznadziejnie, że trzeba było zamknąć firmę i czym prędzej wrócić do pracy na etacie, żeby nie zaznać nędzy.
Poza tym własna firma to również większa odpowiedzialność niż w przypadku etatu. Sami ponosimy ryzyko wahań czy przestojów na rynku, musimy dbać o relacje z klientami itp. Mając własną firmę często trzeba pracować po kilkanaście godzin na dobę i nie można pozwolić sobie na dzień wolny. Jednak wolność i wyższe dochody powinny to zrekompensować.

Podobne wpisy o ekonomi i finansach: