System kolejkowy

System kolejkowy
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)

system-kolejkowy-2Bardzo dużą sprawność w kolejkach, szczególnie w urzędach i instytucjach daje system kolejkowy. Polega on na umieszczeniu w danym miejscu automatu wydającego kolejne bilety z numerami. W pomieszczeniu na powieszonym wyświetlaczu wyświetlają się nasze numery a tajemniczy głos wywołuje nas do odpowiedniego stanowiska.

Ta innowacja w kolejkach bardzo usprawnia załatwianie spraw poszczególnych kolejkowiczów, orientacyjnie wiedzą oni ile czasu muszą czekać na swoją kolej, kolejka jest ustawiona według numerów, powoduje to porządek w kolejkach. W każdej chwili osoba obsługująca kolejkę, bez żadnych konsekwencji może zatrzymać obsługę, następnie może ją wznowić, bez problemu mogą zmienić się panie obsługujące daną kolejkę.
System kolejkowy staje się bardzo popularny, dzisiaj spotykamy go już praktycznie wszędzie i w urzędach i w szpitalach, przychodniach czy poradniach. Biorąc bilet z kolejkowicza jesteśmy od razu uświadomieni, ile ludzi jest przed nami. Dzięki takim usprawnieniom możemy zaprogramować swój czas, oczekując na swoją kolej możemy załatwić w tym czasie jakąś inną ważną sprawę.
Porządek i ład w kolejkach powoduje, że stanie w takich kolejkach nie jest przykrym dla nas doświadczeniem. Swój cenny czas możemy zaplanować znając historię naszej kolejki. Dzisiejsze kolejki znacznie różnią się od kolejek z przeszłości.

Podobne wpisy o ekonomi i finansach: